Porozmawiajmy!

Leadership Coaching

Wstęp

W życiu każdego managera bywają chwile wielkich wyzwań, spadku formy czy zatrzymania motywacji. Coaching jest procesem, który bywa bardzo pomocny w takich sytuacjach.

W naszym rozumieniu jest procesem, który pomaga Klientowi osiągnąć cele, na których mu zależy. Pracujemy w obszarze coachingu biznesowego i specjalizujemy się w coachingu dla managerów i osób zarządzających organizacjami. Charakteryzuje nas psychoterapeutyczny background. Dbamy o to, by z coachingu nie robić psychoterapii, lecz dzięki wiedzy z tego obszaru pomagamy Klientowi szerzej zrozumieć procesy, którym podlega i rozwiązania, które ma do wyboru. Praca w Akademii Psychologii Przywództwa Szkoły Biznesu Politechniki Warszawskiej daje nam z kolei bezcenny wgląd w świat skutecznych polskich liderów, co bywa pomocne podczas sesji.

Dla kogo?

Na coaching zapraszamy managerów średniego i wyższego szczebla, członków zarządów oraz właścicieli własnych biznesów, którym realnie zależy na osiągnięciu swoich celów czy rozwiązaniu swoich dylematów związanych z rolą, którą pełnią w organizacji. Naszymi klientami są najczęściej managerowie kierowani za swoją zgodą przez działy HR, lecz zauważamy coraz więcej prywatnych, indywidualnych zgłoszeń liderów i przedsiębiorców.

Zapraszamy szczególnie:

 • Osoby, które czują się zmęczone lub w swoim poczuciu zatrzymane w praktyce liderskiej
 • Liderów, którzy otrzymali trudny feedback od swoich ludzi lub szefów i którzy chcą lepiej go zrozumieć i wprowadzić zmiany
 • Właścicieli firm próbujących znaleźć sposób na bycie nowoczesnym liderem, bez poświęcania całego życia firmie
 • Osoby, które czeka przejście z roli specjalisty do roli lidera i które chcą się lepiej przygotować do nowej roli
 • Liderów zaangażowanych w swój rozwój w kierunku nowoczesnego, wszechstronnego przywództwa niezależnie od wielkości organizacji, w której działają

Jak
wygląda?

Coaching jest ustrukturyzowanym procesem. Polega na regularnych spotkaniach Klienta z coachem, poświęconych pracy nad realizacją konkretnego efektu lub wypracowaniu rozwiązania dla dylematu. W klasycznym ujęciu polega niemal wyłącznie na zadawaniu pytań przez coacha. Pytania są kluczowe, lecz nasz proces wzbogacamy o fragmenty interpretacji, a w wielu prowadzonych przez nas procesach wprowadzamy elementy wiedzy np. z zakresu stylów osobowości wg. J. Oldhama czy elementów treningu mentalnego. Coaching nie uda się bez pracy Klienta między sesjami, można się więc spodziewać różnego typu zadań wdrożeniowych. Wszystko to pomaga Klientom w bardziej świadomej i w zgodzie z sobą realizacji postawionych sobie celów.

Kształt procesu:

 • Trwa ok. 4 do 10 miesięcy
 • składa się zwykle z 5 do 10 spotkań trwających ok. 90 min.,
 • poprzedza je bezpłatne spotkanie konsultacyjne,
 • spotkania odbywają się co ok. 3-4 tygodnie,
 • zalecamy, by spotkania odbywały się poza firmą, w naszym gabinecie,
 • pracujemy w Warszawie, lecz dopuszczamy dojazdy krajowe i zagraniczne, a w wyjątkowych przypadkach sesje w formie online,
 • koszt jednego spotkania to 1500 zł netto
 • jeśli projekt jest realizowany poza Warszawą, cena nie obejmuje kosztów dojazdu i zakwaterowania specjalistów Centrum Aware.

Coaching a psychoterapia

Jesteśmy praktykującymi psychoterapeutami i dlatego dbamy o odróżnianie coachingu od psychoterapii, nawet jeśli granice te bywają trudne do uchwycenia, a w obiegowej opinii coaching to taka „terapia dla biznesmenów”.

Coaching jest procesem krótszym, o zamkniętej liczbie spotkań, poświęconym osiągnięciu konkretnego efektu, w naszym przypadku są to głównie efekty związanie z kwestiami biznesowymi i liderskimi lub ich pograniczem z życiem prywatnym. W założeniu Klient coachingu ma poczucie własnego dobrostanu psychicznego.

Psychoterapia jest procesem dłuższym, spotkania są w rytmie cotygodniowym, a Klient zgłasza problemy w kwestiach emocjonalnych, relacyjnych, a czasem objawy kliniczne jak np. depresja. Bezpośrednią motywacją do pracy jest więc realne cierpienie i problemy w codziennym funkcjonowaniu.

Kontakt

Jeśli chcesz porozmawiać, kliknij tu i umów rozmowę.

Możesz też skontakować się mailowo  kontakt@centrumaware.pl lub telefonicznie +48 503 029 366.