Porozmawiajmy!

Counselling dla wspólników

 wsparcie dla partnerów biznesowych w kryzysie

Wstęp

Partnerstwo biznesowe potrafi wznieść organizację na wyżyny, a sukces biznesu zależy w dużej mierze od jakości kontaktu i porozumienia między wspólnikami, członkami zarządu, czy przedstawicielami różnych pokoleń w firmie rodzinnej. Dla wielu związków biznesowych kontakt ten jest bardzo energochłonny, a bywa toksyczny czy wręcz niemożliwy.

Podobnie jak związek partnerski czy małżeński, bliskie relacje w biznesie można i warto pielęgnować, rozwijać, a w pewnych sytuacjach naprawiać. Ze wspólnikiem, czy członkiem zarządu spędzamy niejednokrotnie więcej czasu niż z najbliższymi, a jakość tej relacji wpływa na wyniki firm oraz zaangażowanie i dobrostan personelu.

Postanowiliśmy wykorzystać naszą łączoną praktykę biznesową oraz psychoterapeutyczną, by pomagać tym, których relacje biznesowe wymagają naprawy. W counsellingu dla wspólników wykorzystujemy sprawdzone elementy coachingu oraz terapii par.

Dla kogo?

Naszą ofertę kierujemy do osób, które zajmują kierownicze stanowiska w organizacjach i jednocześnie funkcjonują w duetach lub liczniejszych grupach zarządczych, w których przynajmniej jedna z osób odczuwa kryzys w kontakcie z pozostałymi osobami i chce go rozwiązać, a pozostałe osoby są gotowe w tym pomóc.

W praktyce naszymi klientami są najczęściej wspólnicy biznesowi, osoby w relacji jednocześnie rodzinnej i biznesowej oraz członkowie kameralnych zarządów.

Zapraszamy szczególnie:

 • Wspólników, którzy czują, że nie mogą się dogadać lub nawet są blisko decyzji o biznesowym rozstaniu
 • Zarządy firm czujące, że z powodów komunikacyjno-relacyjnych nie realizują maksimum swoich możliwości
 • Związki biznesowe różnych konstelacji, które postanowiły się biznesowo rozstać, by mogły dobrze zaplanować proces rozstania

Jak
pomagamy?

Naszą usługę sytuujemy na pograniczu, coachingu, terapii związku oraz doradztwa psychologicznego w biznesie. W praktyce polega na spotkaniach w formie dialogu, prowadzonych dla par biznesowych przez jednego psychoterapeutę, zaś w wypadku większych grup przez dwoje specjalistów. Prowadzący są praktykującymi coachami, psychoterapeutami i przedsiębiorcami jednocześnie. Uważamy, że spełnienie tych trzech warunków brzegowych jest kluczowe dla osiągnięcia efektu.

Kształt procesu:

 • Trwa ok. 3 do 6 miesięcy
 • składa się zwykle z 5 do 10 spotkań trwających ok. 120 min.
 • pierwsze spotkanie ma charakter konsultacyjny i trwa ok. 60 min.
 • spotkania odbywają się co ok. 2 tygodnie
 • bywa, że prosimy o wykonanie zadań wdrożeniowych między spotkaniami
 • zalecamy, by spotkania odbywały się poza firmą, w naszym gabinecie
 • pracujemy w Warszawie, lecz dopuszczamy dojazdy krajowe i zagraniczne, a w wyjątkowych przypadkach sesje w formie online
 • koszt sesji dla pary biznesowej to 2000 zł netto, dla większych zespołów przygotowujemy wycenę indywidualną, koszt sesji konsultacyjnej to 1000 zł netto
 • koszt nie zawiera kosztów dojazdu oraz noclegu specjalisty, jeśli usługa świadczona jest poza Warszawą

Counselling związku biznesowego a podobne usługi psychologiczne

Coaching – czerpiemy z niego nastawienia na konkretny efekt, biznesowe zorientowanie, wykorzystujemy zadania wdrożeniowe między spotkaniami.

Terapia par – nasz proces wiele czerpie, z jej metod i założeń ponieważ w bezpiecznym otoczeniu i poufności partnerzy mogą sobie powiedzieć o swoich trudnościach, w towarzystwie terapeuty.

Terapia indywidualna – w zasadzie nie ma na nią przestrzeni podczas naszych spotkań, natomiast zdarza się, że poruszamy podczas sesji indywidualne kwestie Klientów, zawsze na ich życzenie i za ich zgodą.

Doradztwo – dbamy, by naszych rad było jak naj mniej, choć bywają sytuacje, w których, gdy klienci nas o to proszą, mówimy swoje zdanie.

Kontakt

Jeśli chcesz porozmawiać, kliknij tu i umów rozmowę.

Możesz też skontakować się mailowo  kontakt@centrumaware.pl lub telefonicznie +48 503 029 366.