Porozmawiajmy!

Counselling dla lidera

wsparcie dla lidera w kryzysie

Wstęp

Lider jest silny, lider to opoka, drogowskaz, wsparcie. Tak to prawda, ludzie miewają takie fantazje, ponieważ potrzebują dziś bardziej niż w ostatnich latach silnych i stabilnych liderów. Jednocześnie dla wielu liderek i liderów ciężar tej roli jest trudny do uniesienia, bywa po prostu niszczący. Dają z siebie wiele, bywa, że osiągają wielkie cele. Prywatnie, osobiście, wewnętrznie są jednak na granicy przetrwania. Nie bardzo chcą, a czasem nie mogą pokazać swojej słabości ani w pracy, ani w domu. Potrzebują wsparcia, lecz trudno im po nie sięgnąć. Bywa, że mają negatywne wyobrażenia na temat wszelkich form pomocy psychologicznej i psychoterapii.

Wierzymy, że rola lidera może dawać mnóstwo siły i radości. Naszym zdaniem dobry lider to ten, który potrafi osiągać ponadstandardowe wyniki nie kosztem swojego osobistego życia, a dzięki niemu. Jest to możliwe.

Postanowiliśmy połączyć nasze doświadczenia coachingowe i terapeutyczne, by móc zaprosić Ciebie Liderko/Liderze na proces spotkań 1:1, który wesprze Cię w czasie kryzysu i pomoże Ci się przyjrzeć źródłom Twojej słabości i Twojej siły i  odzyskać formę.

Dla kogo?

Zapraszamy liderki i liderów firm i organizacji niebiznesowych. Najczęściej naszymi Klientami są właściciele firm, ich prezesi, członkowie zarządów czy dyrektorzy pionów. Co do zasady, nie ma znaczenia poziom managerski w strukturze w organizacji.

Zapraszamy szczególnie liderki i liderów, którzy:

 • czują, że się zagubili w ferworze codziennych wyzwań i nie widzą drogi wyjścia
 • widzą świetne efekty swoich działań, ale nie potrafią się nimi cieszyć
 • widzą, że efekty ich działań nie przynoszą efektów i czują z tego powodu frustracje, smutek, złość
 • widzą, że ich osobiste, rodzinne życie rozpada się, także dlatego, że brakuje ich obecności
 • widzą u siebie niepokojące objawy psychiczne i cierpią emocjonalnie
 • mają decyzję, by coś zmienić, ale chcą uniknąć pouczania, nawracania i psychologicznego bełkotu

Jak
pomagamy?

Naszą usługę sytuujemy na pograniczu coachingu, psychoterapii i mentoringu psychologicznego. W praktyce są to Twoje osobiste spotkania 1:1  z prowadzącym specjalistą. Ilość spotkań zależy od potrzeb. W przypadku pomocy w doraźnym kryzysie bywa, że wystarcza kilka sesji. Jeśli masz decyzję o pracy nad rozwiązaniem przyczyn raczej niż radzeniem sobie ze skutkami, może trwać do roku.

Polegają na ustrukturyzowanym dialogu z użyciem narzędzi coachingowych i terapeutycznych. Jest procesem głębszym i bardziej wielowarstwowym niż klasyczny coaching i zbliżonym do terapii krótkoterminowej.

Kluczowym założeniem jest, że bycie liderem obejmuje całe spektrum życia i wszystkie jego obszary mają wpływ na to jak tę rolę pełnimy. To oznacza, że pozwalamy sobie rozmawiać nie tylko o sprawach zawodowych, ale sięgamy również do spraw osobistych, czasem do Twojej historii życia, by pomóc Ci się lepiej zrozumieć.

Prowadzący są praktykującymi coachami, psychoterapeutami i przedsiębiorcami jednocześnie. Uważamy, że spełnienie tych trzech warunków brzegowych jest pomocne dla osiągnięcia efektu.

Kształt procesu:

 • Trwa od kilku tygodni do roku, w zależności od przyjętego kontraktu [pomoc doraźna czy proces pomocowo-rozwojowy]
 • spotkanie trwa ok. 90 min.
 • spotkania odbywają się co ok. 1-2  tygodnie
 • zalecamy, by spotkania odbywały się poza firmą, w naszym gabinecie
 • pracujemy w Warszawie, lecz dopuszczamy dojazdy krajowe i zagraniczne oraz sesje online
 • koszt jednego spotkania to 900 zł netto
 • jeśli projekt jest realizowany poza Warszawą, cena nie obejmuje kosztów dojazdu i zakwaterowania specjalistów Centrum Aware

Counselling a psychoterapia i coaching

Jesteśmy praktykującymi psychoterapeutami i coachami. W pracy z Klientami dbamy o granice miedzy coachingiem od psychoterapią, nawet jeśli bywają trudne do uchwycenia, a w obiegowej opinii coaching to taka „terapia dla biznesmenów”.

Z kolei w counsellingu dla ludzi biznesu celowo łączymy to co najlepsze w obu podejściach. Widzimy, że dla wielu liderów terapia jest procesem nieco zbyt złożonym, a ich cierpienie nie wymaga aż tak intensywnego procesu. Z kolej coaching, który wywodzi się ze sportu i ma pomagać w osiąganiu wyników, jest zbyt na powierzchni, gdy przychodzi pracować nad osobistym cierpieniem. Owszem bywa, że po kilku spotkaniach rekomendujemy po prostu psychoterapię długoterminową i/lub farmakoterapię i wówczas przekierowujemy do innego specjalisty.

Coaching jest procesem o mniejszej intensywności [5-10 spotkań, raz na miesiąc], o zamkniętej liczbie spotkań, poświęconym osiągnięciu konkretnego efektu, w naszym przypadku są to głównie efekty związanie z kwestiami biznesowymi i liderskimi lub ich pograniczem z życiem prywatnym. W założeniu Klient coachingu ma poczucie własnego dobrostanu psychicznego.
Psychoterapia jest procesem dłuższym, nawet kilkuletnim, spotkania są w rytmie cotygodniowym, a Pacjent zgłasza problemy w kwestiach emocjonalnych, relacyjnych, a czasem objawy kliniczne jak np. depresja czy zaburzenia osobowości. Bezpośrednią motywacją do pracy jest więc realne cierpienie i problemy w codziennym funkcjonowaniu.

Kontakt

Jeśli chcesz porozmawiać, kliknij tu i umów rozmowę

Możesz też skontakować się mailowo  kontakt@centrumaware.pl lub telefonicznie +48 503 029 366